Oděsa, 2.5.2014

Miroslav Lavický, kameraman, fotograf a grafik:

Lidé dnes dost přemýšlí nad tím, co že to přesně znamená ta „denacifikace“ kterou si zlodědek Putin obhajuje svou agresi vůči Ukrajině. No, i já jsem se ptal a tohle je jeden z pravdivých příběhů, kterým si například Moskva obhajuje svoje činy vůči Ukrajině.
 
Z hořící budovy odborů v Oděse vycházel smrtící křik mladé ženy. V davu, který budovu obklopuje a provolává smrt všem Rusům se ozve „Tak už ji zastřelte, ať je ticho“ a další přitakává „Není to žena, je to separatista“. Po několika minutách křik matky dvou dětí opravdu přestane a dav ukrajinských nacionalistů propukne v mohutný jásot. Separatisté jsou nadále uvězněni v hořící budově a řeší co bude dál. Jeden z nich se odhodlá podívat z okna a konstatuje, že jim už nikdo nepomůže. Policie a hasiči sice už byli na místě, ale nechtěli se do situace plést. Hasiči roztahovali hadice, ale nakonec jen krčili rameny, že prý jim z cisterny záhadně zmizela voda. Mezitím z Kyjeva dorazil další autobus s nacionalisty. V tu chvíli už většina ze separatistů ví, že uvnitř budovy je čeká strašlivá a bolestivá smrt. Rozhodují se proto ke skoku z okna. Dav Ukrajinců toto gesto přijal s nadšením a začal hromadně skandovat „Skoč, skoč, skoč ty špíno“. První těla dopadají na chodník před budovou. Ti, co skočili z nižších pater měli tu smůlu, že se jim ten seskok podařilo přežít. Okamžitě se na ně vrhl dav a jejich ohněm zpustošená těla zasypal údery pěstí, kopanci a zbraněmi. Umlátili je k smrti. Požár v budově nikdo nehasí a většina lidí se snaží dostat na střechu budovy. Jsou tam děti, starci, ženy… Stále více lidí je ale v budově uvězněno a na střechu nemůžou, mají už jen poslední cestu ven a to… skočit. Pod okny budovy už se tvoří hromada těl a pořád roste. Lidé skáčou z oken a dopadají na své mrtvé známé, kamarády i členy rodiny. To zbrzdí jejich pád a prodlouží utrpení z rukou ukrajinských nacionalistů. Jeden z popálených nešťastníků, co před chvílí vyskočil z okna si při dopadu zlomil obě nohy. Polomrtvý se snaží odplazit do bezpečí, ale dav ho obestoupil. Křičí na něj „Plaz se ty děvko, my jsme Ukrajinci, ne Rusové!“ a neustále do něj kopou. Ti, co tento příšerný masakr přežili, jsou obviněni z terorismu a odvezeni do vězení. Nikdo z nacionalistů za své zločiny obviněn nebyl. Tohle je jen drobný náhled do příšerné situace v Oděse ze dne 2. 5. 2014.
 
A jak nás o tomto incidentu informují česká média s ministerstvem pravdy? „Skupina separatistů obsadila budovu odborů v Oděse a napadají mírumilovné ukrajinské demonstranty. Ve snaze jim ublížit, hází z budovy zápalné láhve, ale neštastnou náhodou budovu podpálí a pak v ní uhoří. Tím celý příběh o smrti 48 lidí končí. Zmíní se o davu ukrajinských fašistů, co křičí že tam ty komunisty upálí? Zmíní se o tom, že jim hází do oken zápalné láhve? Zmíní se snad jen okrajem o tom, že nebohé polomrtvé lidi, co skočili z oken na ulici dav fašistů nakonec umlátí k smrti? Ne…
Nevěřte tomu, co vám říkají, hledejte alternativní zdroje. To, že se i u nás zavádí cenzura, je jasným důkazem toho, jak moc je pro ně důležité vás udržet v téhle bublině. Takže si naser Fialo, ty blbej parchante, nebo tě jednou zcenzurujeme taky!
 
btw: Z celé této události existuje spousta záběrů natočených na mobilní telefony separatistů a nacionalistů a z nich jsem také vycházel při psaní. Původně jsem to sem chtěl nasdílet, nakonec to ale neudělám. Osobně to považuji za tu nejpříšernější a nejodpornější věc, jakou jsem kdy v životě viděl. Pokud ale přesto někdo trvá na tom se přesvědčit na vlastní oči, můžu poskytnout na požádání do soukromé zprávy (viz odkaz na Miroslava Lavického).
Mír všem…
"Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky!"
Příspěvek vytvořen 176

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
error: Obsah je chráněný!